Внесок у безпечне постачання продовольства

ТОВ «Агрофірма Владана» – потужне підприємство аграрного сектору, розташоване у Сумській області на північному сході України. Агрофірма скористалася перевагами Програми Кредитна лінія EU4Business-ЄБРР в Україні та придбала сівалку та культиватор через лізингову компанію «ОТП Лізинг». Згодом підприємство, задоволене співпрацею, придбало телескопічний навантажувач.

Нове обладнання суттєво вплинуло на продуктивність компанії. Проте найбільш значущим є той факт, що нове обладнання використовує менше палива та забезпечує набагато кращі умови праці.

Проект, пов’язаний з придбанням телескопічного навантажувача оцінювали за спрощеними правилами процесу LET. Після успішної перевірки проекту компанія отримала 10% від вартості кредиту як заохочувальний ґрант, що фінансується в рамках ініціативи Європейського Союзу EU4Business. Верифікація проекту проводилася відповідно до спеціальних правил COVID-19, встановлених ЄС, які гарантують, що інвестиційні проекти можуть бути перевірені, незважаючи на обмеження COVID, а інвестори можуть отримати свою дотацію. Своєчасна верифікація та виплата ґрантів важлива для всіх компаній, але особливо для тих, які роблять свій внесок у постачання продуктів харчування в ці часи. Завдяки інвестиціям компанія нині відповідає широкому спектру європейських стандартів, включаючи:

    • Регламент (ЄС) № 167/2013 Європейського Парламенту та Ради від 5 лютого 2013 року про затвердження та нагляд за ринком сільськогосподарських та лісових транспортних засобів
    • Директива 2007/46/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 5 вересня 2007 року, що встановлює рамки для затвердження автотранспортних засобів та причепів до них, а також систем, компонентів та окремих технічних вузлів, призначених для таких транспортних засобів (Рамкова Директива)
    • Регламент (ЄС) № 661/2009 Європейського Парламенту та Ради від 13 липня 2009 року стосовно вимог щодо схвалення типу для загальної безпеки автомобільних транспортних засобів, причепів до них та систем, складових та окремих технічних вузлів, призначених для них
Розмір кредиту59,225 євро
Сума ґранту5,923 євро
Відповідні Директиви ЄСРегулювання сільськогосподарської техніки, поліпшення здоров’я та безпеки
Проінвестовано

Телескопічний навантажувач

Економія енергії та скорочення викидів парникових газів34.31 MWh/y
9.15 tCO2/y