Відродження/Реінтеграція

Додаткова підтримка для інвестицій доступна для ММСП, які найбільше постраждали від війни, включно з підприємствами, які зазнали втрати та/або знищення активів у рамках «Вікна відродження підприємства» («ERW»), а також тих, хто підтримує реінтеграцію ветеранів і осіб, які постраждали від війни в рамках «Вікна реінтеграції ветеранів і осіб, які постраждали від війни («VRW»).

Щоб сприяти відбудові та відновленню сильно постраждалих від війни ММСП в Україні, Програма надає додаткові стимули:

  • «Вікно відродження підприємства» («ERW») для ММСП, які зазнали втрати активів та/або знищення через війну: грант 15% для суб-позичальників ERW (але не вище підтвердженої вартості невідшкодованих збитків від війни).
  • «Вікно реінтеграції ветеранів і осіб, які постраждали від війни» («VRW») для ММСП, які підтримують реінтеграцію ветеранів і осіб, які постраждали від війни: грант 15% для VRW категорії 1 і 10% для VRW категорії 2.

Ці заохочення (грант) є доповненням до стандартних заохочень (грантів), наданих для проектів фінансування попередньо схвалених технологій або проектів за спрощеним або комплексним підходами. Максимальна сума сукупних інвестиційних стимулів (грантів) для кожного суб-позичальника не повинна перевищувати 30% вартості кожного суб-проекту/позики та загальну суму 300 000 євро для всіх проектних інвестицій/позик у рамках Програми. Критерії та умови кожної з додаткових категорій заохочень описані в підрозділах нижче.

«Вікно відродження підприємства» («ERW») доступне для ММСП, які:

  • зазнали переміщення, знищення активів та/або втрати безпосередньо через війну в Україні та надали банку-партнеру докази, що підтверджують вартість пов’язаних з війною втрат або збитків («Підтверджена шкода»).
  • вартість втрат або збитків, пов’язаних із війною, дорівнює або перевищує 15% прийнятної інвестиційної позики, на яку ММСП подало заявку за проектом фінансування попередньо схвалених технологій (ППТ) або проекту за спрощеним або комплексним підходами.
  • перемістили практично всі свої ділові операції з постраждалої від війни території або здійснюють свою діяльність на постраждалій від війни території України. «Постраждалі від війни території» означають у будь-який відповідний час будь-які території України, які найбільше постраждали від російської агресії, до складу яких входять основні адміністративні одиниці України ( «територіальні громади), на яких ведуться (велися) бойові дії, або території, тимчасово окуповані Російською Федерацією, визначені урядом України відповідно до постанови № 1364 від 6 грудня 2022 року «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» та наведені в наказі № 309 від 22 грудня 2022 року «Про затвердження переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» або інших офіційних джерелах уряду України з переліком таких територій, постраждалих від війни, які в майбутньому можуть замінити зазначені документи.
  • не отримали і не очікують отримати компенсацію за Підтверджену шкоду від будь-якої третьої сторони поза Програмою


ММСП, які вважають, що вони відповідають вимогам, повинні подати заявку до обраного ними банку-партнеру Програми разом із стандартною проектною заявкою.

Як працюють комбіновані схеми стимулювання:

Тип проекту Грант Додаткове заохочення
Попередньо схвалені технології (ППТ) / Стандартний підхід 10% + ERW: 15%
або + VRW категорії 1: 15%
або + VRW категорії 2: 10%
= 25%
= 25%
= 20%
Спрощений або Комплексний підхід, не зелені (non-GET) технології 10% + ERW: 15%
або + VRW категорії 1: 15%
або + VRW категорії 2: 10%
= 25%
= 25%
= 20%
Спрощений або Комплексний підхід, зелені (GET) технології 15% + ERW: 15%
або + VRW категорії 1: 15%
або + VRW категорії 2: 10%
= 30%
= 30%
= 25%